Zamknij

Elektronarzędzia ? raj dla majsterkowiczów

00:00, 14.04.2018 artykuł sponsorowany
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

Każdy mężczyzna, który nie stroni od prac domowych i potrafi naprawić kran, zamocować do ściany półkę lub karnisz, samodzielnie skręcić meble na pewno zechce skompletować zestaw narzędzi niezbędny do prac domowych.

Elektronarzędzia stanowią wyższy stopień wtajemniczenia, gdyż wymagają od ich posiadacza, oprócz zapału do majsterkowania, fachowej wiedzy i doświadczenia.

Obecne elektronarzędzia są dosyć proste w użyciu, choć podczas ich używania trzeba stosować wszelkie środki ostrożności, aby nie zrobić sobie krzywdy i nie zniszczyć urządzenia.

Szlifowanie to przygoda

Szlifierki służą do wygładzania różnorodnych powierzchni. Różnią się sposobem pracy, rodzajem tarczy i zastosowaniem. Na rynku występują niewielkie, ergonomiczne szlifierki ręczne i duże, stabilne urządzenia z blatem roboczym.

 W ofercie sklepu internetowego budowlany.eu znajduje się szeroki wybór urządzeń do szlifowania i polerowania różnorodnych powierzchni i wiertarko-wkrętarek.

Różne rodzaje szlifierek

Szlifierka tarczowo taśmowa do drewna to zaawansowane urządzenie z wygodnym systemem odprowadzania trocin. Zaprojektowano je do szlifowania wszelkiego typu drewna, materiałów drewnopochodnych i tworzyw sztucznych.

Szlifierka do gipsu bywa niezbędna do wyrównywania ścian i sufitów. Aby działać wydajniej, zamiast linki napędowej została zaopatrzona w przekładnię. Papier ścierny mocowany do talerza szlifierskiego rzepem znacznie usprawnia pracę.
Szlifierka kątowa to ergonomiczne urządzenie do trudnodostępnych miejsc. Służy do szlifowania i cięcia materiałów budowlanych tj.: cegła, kamień naturalny i sztuczny, beton, glazura, oraz do metali.

Inną funkcjonalną maszyną, przydatną podczas remontu, jest szlifierka do powierzchni gipsowanych. Używana do bezpyłowego szlifowania ścian i sufitów pozwala szlifować i wyrównywać gładź gipsową, połączenia płyt karton gips i powierzchnie drewniane.

Z kolei szlifierka tarczowa na papier ścierny w zestawie ze stołem roboczym ma uniwersalne zastosowanie.

Natomiast frezarko-szlifierka przeznaczona do betonu wyróżnia się wysoką precyzją i trwałym wykonaniem. Jej zadaniem jest wycinanie wgłębień i wygładzanie powierzchni. Usuwa m.in. zalewki z betonu licowego i wyrównuje nierówności spoin w szalunku.

Kompaktowe wkrętarki i wiertarki

Wkrętarki ułatwiają wkręcanie śrubek, jednocześnie wspomagając pracę przy montażu, którzy wymaga użycia dużej ilości wkrętów. Urządzenia kompaktowe pozwalają dotrzeć do trudnodostępnych miejsc, a dobre akumulatory umożliwiają długą i szybką pracę.

Specjalna wkrętarka do wkrętów samowiercących używana jest do prac na dachu oraz robót ściennych i fasadowych. Wyposażona w użyteczne końcówka uchwytu narzędziowego typu "ustaw i zapomnij” usprawnia prace zapewniając jednakową, wcześniej ustawioną głębokość wkręcania.

Wiertarko- wkrętaka udarowa to wysokiej klasy maszyna do różnych prac montażowych. Mocną konstrukcja zapewnia jej niezawodność podczas pracy. Nowoczesne urządzenie jest wyjątkowo funkcjonalne i posiada szybkomocujący uchwyt z automatyczną blokadą wrzeciona, 22-pozycyjne ustawianie momentu obrotowego, które ułatwia wkręcanie różnych wkrętów w rozmaite materiały.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%