Bojan Żubry mistrzem 11 edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki

14:30, 25.04.2018 A.D
Skomentuj

Zakończyły się rozgrywki 11 edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku.

W tegorocznej lidze udział wzięło 9 zespołów. W dniu finałów swoje mecze o miejsca rozegrało 6 zespołów. Zespoły: I LO Lębork, Miniony i Eko Laser uplasowały się na miejscach  9-7. W meczu o miejsce 5 pomiędzy zespołami Romek Lębork i AZS Lębork, wyrównana walka toczyła się tylko w pierwszym secie. Romek Lębork w końcówce zagrał zdecydowanie lepiej i zwyciężył, plasując się na 5 pozycji , rewanżując się tym samym AZS Lębork za ubiegłoroczną porażkę w ubiegłorocznej edycji amatorskiej ligi również w meczu o piąte miejsce.

W meczu o 3. miejsce zespoły KS Strzebielino i Klaja Cafee rozgrywały bardzo wyrównany pojedynek. Lepsi okazali się zawodnicy Klaja Cafee i to oni stanęli na podium z brązowymi medalami.

W meczu finałowym spotkały się zespoły: Bojan Żubry i ZSM-I Lębork. Bojan Żubry to zespół, który w ubiegłorocznym finale przegrał z Klaja Cafee i zajął drugi miejsce. W tym roku bardzo chcieli zdobyć złoto. Natomiast zespół ZSM-I Lębork to jeden z dwóch najmłodszych zespołów grających w tegorocznej lidze, złożony z uczniów lęborskiego „mechanika”.  W finale młodość spotkała się z doświadczeniem.

W obu setach było wyraźne prowadzenie zawodników Bojan Żubry. Doświadczeni zawodnicy z Bojan Żubry pokonali młodzież z ZSM-I do 19 i 21 i stanęli na pierwszym miejscu podium ze złotymi medalami.